Isı ve Alevden Koruyucu Elbise Alırken Dikkat Edilecek Ayrıntılar.!

Anasayfa » Haberler » Isı ve Alevden Koruyucu Elbise Alırken Dikkat Edilecek Ayrıntılar.!
share on facebook  tweet  share on google  print  

Isı ve Alevden Koruyucu Elbise Alırken Dikkat Edilecek Ayrıntılar.!

"Haberler" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
Isı

Uygun yapılan risk analizi sonucu hangi tip kumaşın ve hangi çeşit elbiselerin kullanılacağı belirlenir.   Isı ve alevin cinsine, ortamın tehlikelerine bağlı olarak temel olarak seçimi yapılacak elbise türleri aşağıdaki gibidir. Bu elbiseler ortamın riskine bağlı olarak tek katlı olarak imal edilebileceği gibi çok katlı yapıda da kullanılabilirler.

Isıya maruz kalan endüstri çalışanları için giysiler: Elektrik arklarına karşı, orman itfaiyesi, patlama riski bulunan gaz&petrol ile çalışmalarda, erimiş metallere karşı koruma, döküm ve kaynak işlerinde, arama-kurtarma, polis ve askeri amaçlı kullanılabilir. Genelde tek veya çift  katlı imal edilen elbiselerdir. EN 531, EN ISO 11611, EN 61482 1-2 standartlarına uygun elbiselerdir. 

 

Alevle mücadele elbiseleri-İtfaiyeci Giysileri: Çok katlı yapıda imal edilirler. Endüstriyel amaçlı koruyucu giysilerden daha tehlikeli ve riskli ortamlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmışlardır. Hem aleve karşı koruma sağlar, hem de yangın ortamında bulunabilecek su ve kimyasalların vücuda temas etmesini önler ( nefes alabilir, ancak yüksek pentrasyon dirençli nem bariyeri sayesinde). EN 469 standardına uygun elbiselerdir.

 

Uzman itfaiyeci elbiseleri- Alüminize elbiseler: En tehlikeli yangın ortamlarında, itfaiyeci elbiselerinin kullanıldığı ortamlardan daha yüksek riskli ortamlarda kullanılır. Baş, eller, gözler ve ayaklar da dahil bütün vücuda koruma sağlayan çok katlı elbiselerdir. Yüksek radyan ısının bulunduğu ortamlarda kullanılması amaçlandığı için alevin oluşturduğu radyan ısının zararlı etkilerinden korunmak ve ısıyı geri yansıtabilmek amacıyla dış katmanlarında ışığı iyi yansıtan aramid taşıyıcılı alüminize kumaşlar kullanılmaktadır.  EN 1486 standardına uygun elbiselerdir.  

 

Belirlenen performans özelliklerine göre bu kumaşlar aşağıda belirtilen değişik alanlarda kullanılabilir.

Endüstri ( petrol& gaz, çimento, alüminyum& demir-çelik, dökümhaneler, arama kurtarma..vs.)
Elektrik şirketleri, Askeriye, Emniyet güçleri, Orman itfaiyesi…
Denizcilik sektörü, İtfaiyeler…
Isı ve alevin oldukça yoğun bulunduğu ortamlar, tanker yangınları, uçak yangınları, büyük felaketlerde

 

 

 

İtfaiyeci elbisesi, İtfaiyeci ceketi, İtfaiyeci pantalonu, İtfaiyeci tulumu, Alüminize elbise, Yangına yaklaşma elbisesi, İtfaiyeci eldiveni, İtfaiyeci çizmesi, İtfaiyeci bareti, itfaiyeci miğferi, acil duş , kimyasal duş, boy duşu, göz duşu, alev almaz elbise , yangın elbisesi, yangın çizmesi, yangın eldiveni, solunum seti, hava tüplü maske, teneffüs cihazı ,kaçış maskesi , yangın battaniyesi, kaynak elbise, döküm elbise, orman elbise, elektrikçi elbise, gaz maskesi , gaz filtre, kimyasal elbise, gaz ölçüm cihazları, gaz ölçüm cihazı kimyasal tulum, kullan at tulum, yanmaz yağmurluk, itfaiyeci yağmurluk, hava kompresör , dekontaminasyon ünite, arınma ünitesi

 Göz Duşu İmalatı 

Vücut Duşu İmalatı 

Seyyar Göz Duşu İmalatı 

Platformlu Kombine Duş İmalatı 

Seyyar Depolu Kimyasal Duş İmalatı 

 

TÜM ÜRÜN GRUPLARIMIZA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 


Tür : Diğer Tarih : 19.12.2012
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]
Araçlar
       
facebook  googleplus  Twitter  Delicious  Digg this  
e-bülten üyeliği
Yenilikler ve Kampanyalardan Haberdar Olmak içim e-mailinizi bırakın SİZE ULAŞALIM...
Ad Soyad
e-posta